MoldLay voskový (Wax-Alike) filament 2,85mm 750g

MoldLay voskový (Wax-Alike) filament 2,85mm 750g

MoldLay voskový (Wax-Alike) filament 2,85 mm 750 g. Materiál MoldLay je plastová tisková struna s vlastnostmi vosku vhodná pro ty, kteří si chtějí tisknout vlastní formy.

70,80 € incl. VAT

Availability: 1-7 days

Materiál MoldLay je plastová tisková struna s vlastnostmi vosku. Byla navržena speciálně pro výrobu forem. Při pokojové teplotě je materiál velmi tuhý a pevný, při zahřátí na 270° C díky speciálně vybraným olejovým parafínům zkapalní (s lehkou viskozitou oleje).

Tiskne se téměř jako PLA, ale při nižší teplotě (doporučujeme hotend 180° C, podložka 40° C). Velikost trysky doporučujeme kvůli hladkosti povrchu 0,2 - 0,3 mm.

Specifikace a vlastnosti:

  • téměř nulová deformace
  • lze tisknout bez vyhřívané podložky (doporučujeme však zahřát podložku na 40° C)
  • tiskne se při teplotách 170° - 180° C
  • zkapalní při ošetření v troubě při teplotě cca 270° C

 

3D tiskový materiál MoldLay je ideální pro ty, kteří si chtějí vytisknout vlastní formy. Toho lze dostáhnout dvěma způsoby. Buď si můžete vytisknout negativ objektu a následně naplnit pryskyřicí, nebo vytisknout daný objekt a poté odlévat formu, jak je zobrazeno v tomto videu:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=84&v=3RdwKWXnbrM

 

Filament MoldLay není rozpustný v lemonelu (lze použít HIPS jako podpora), dá se lepit běžným sekundovým lepidlem. Nedá se vyhladit acetonem, lze však brousit. Dá se vyhladit i ohřevem, může však dojít k deformaci. Je tvrdší než většina vosků, ale může být řezán nožem.

Vyrobeno v Německu.

New product question

* (Required)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Login

This website uses cookies. More info